Районна газета

З 1 ЖОВТНЯ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ В СФЕРІ МІГРАЦІЇ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ЦЕНТР НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

Відповідно до  розпорядження Кабінету Міністрів України з 1 жовтня 2014 року виключно через центр надання адміністративних послуг при Недригайлівській районній державній адміністрації здійснюється надання адміністративних послуг в сфері міграції.

На цьому наголосила на апаратній нараді в райдержадміністрації 3 листопада Світлана КОЛОМІЄЦЬ, начальник відділу організаційного забезпечення діяльності центру надання адміністративних послуг апарату Недригайлівської районної державної адміністрації

Зокрема,  мова йде про оформлення та видачу паспорта громадянина України, у тому числі у зв’язку із досягненням шістнадцятирічного віку, зі зміною прізвища та замість пошкодженого, втраченого або викраденого, вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні 25- і 45-річного віку,  реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування особи, а також видачу довідки про реєстрацію місця проживання та місця перебування.

Надання зазначених послуг через Центр надання адміністративних послуг  сприяє прозорості та ефективності роботи органів влади, визначає чіткі строки отримання результатів надання послуг та перелік необхідних документів для отримання послуг. 

 Для отримання паспорта при досягненні  шістнадцятирічного віку не пізніш як через місяць після його досягнення необхідно особисто подати адміністратору центру надання адміністративних послуг  заяву про видачу паспорта, 2 фотокартки розміром 3,5х4,5см, свідоцтво про народження, у необхідних випадках – документи, що підтверджують громадянство України.

При оформленні паспорта  громадянина України в зв'язку із зміною прізвища, імені або по батькові; установлення розбіжностей у записах необхідно особисто подати адміністратору центру надання адміністративних послуг  заяву про видачу паспорта, 2 фотокартки розміром 3,5х4,5см, паспорт та документи, що підтверджують обставини на підставі яких проводяться необхідні зміни.  Адміністративні послуги по  оформленню, видачі паспорта  надаються безкоштовно в місячний термін.

В випадках викрадення, втрати чи пошкодження  для отримання паспорта необхідно подати заяву про видачу паспорта, 2 фотокартки розміром 3,5х4,5см, платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита, яке сплачується через відділення банку до місцевого бюджету на рахунок сільської (селищної) ради відповідно до адреси реєстрації місця проживання в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 гривні)  або копію документа про звільнення від сплати державного мита, документи, на підставі яких у паспорті проставляються відповідні відмітки, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта). Послуга  надається в місячний термін (в деяких випадках 60 днів) з дня подання заяви.

Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні 25 і 45 річного віку здійснюється на підставі подання адміністратору паспорта та двох 2 фотокарток розміром 3,5х4,5см, плата за дану послугу не стягується, послуга надається не пізніше 5 робочих днів з дати подання заявником всіх необхідних документів.

            Для одержання, обміну паспорта і вклеювання до нього нових фотокарток громадянин подає документи і фотокартки не пізніш як через місяць після досягнення відповідного віку або зміни (переміни) прізвища, імені чи по батькові, встановлення  розбіжностей у записах або непридатності паспорта для користування  і порушення даного терміну тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).

Для реєстрації місця проживання (перебування) подається   письмова заява; документ, до якого вносяться відомості про місце проживання/перебування. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження; квитанція про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в межах України). Діти які досягли 14 річного віку заяву про реєстрацію місця проживання подають особисто.

Талон зняття з реєстрації не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання; документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;  військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

При реєстрації місця проживання (перебування) сплачується державне мито в розмірі 85 копійок до місцевого бюджету на рахунок сільської/селищної ради відповідно до адреси реєстрації місця проживання отримувача адміністративної послуги. Реєстрація місця проживання/перебування здійснюється в день подання особою документів. У разі звернення особи для реєстрації місця проживання більше, чим через 10 днів після прибуття до нового місця проживання, до неї за застосовуються заходи адміністративного впливу –  попередження або накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При реєстрації місця проживання власник та співвласники житлового будинку в якому реєструється особа в присутності адміністратора центру надання адміністративних послуг дають письмову згоду на реєстрацію, яка стверджується підписом та іменною печаткою адміністратора.

Зняття з реєстраціії місця проживання здійснюється на підставі заяви суб’єкта звернення  в день подання особою документів. Дана адміністративна послуга являється безоплатною.

Центр надання адміністративних послуг при Недригайлівській районній державній адміністрації працює шість днів на тиждень: понеділок, середа з 8.00 до 17.15, вівторок, четвер з 8.00 до18.00,  п’ятниця  з 8.00 до 16.00, субота з 8.00  до 14.00 без перерви на обід  та знаходиться на першому поверсі адмінбудинку Недригайлівської районної державної адміністрації (кабінет №6).