Районна газета

ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ І СВОЇХ БЛИЗЬКИХ ВІД ГРИПУ ТА ВІРУСНИХ ІНФЕКЦІЙ

«Епідемічна ситуація в районі за 10 місяців поточного року в цілому була стабільною, керованою і відповідала закономірностям епідпроцесу кожної з груп інфекцій, яким властиві сезонні коливання. Епідемічних спалахів та групових захворювань в організованих колективах для дітей та дорослих, за виключенням сезонного підйому захворюваності на грип та гострі вірусні інфекції, не зареєстровано», - про це зазначив головний лікар Недригайлівської центральної районної лікарні Ігор Пономаренко під час апаратної наради при голові Недригайлівської райдержадміністрації 14 листопада

За 10 місяців  в районі не мали місця випадки захворювань на дизентерію,  кір, краснухи, паротит епідемічний, черевний тиф і паратифи, дифтерію, правець, поліомієліт, гострі вірусні

Показники інфекційної захворюваності на 100 тис. населення за 10 місяців 2017 року в районі зареєстровано 2088 випадків включно з грипом та ГРВІ,  інфекційна захворюваність без грипу та ГРВІ склала 242 випадки. Аналізуючи показники інфекційної захворюваності слід відмітити, що показник інфекційної захворюваності з грипом та ГРВІ знизився в 1,3 рази. Показник інфекційної захворюваності без грипу та ГРВІ за 10 місяців 2017 року зріс в 1,7 раз у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Що стосується гострих респіраторних вірусних інфекцій, то всього за 10 місяців 2017 року  зареєстровано 1846 випадків ГРВІ  показник на 100 тис. населення склав  7586,09 за  10 місяців 2016року зареєстровано 2606 випадків,показник на 100 тис. населення склав10593,49. Захворюваність на ГРВІ знизилася в 1,4 рази у порівнянні з минулорічним показником за цей період.

За 10 місяців поточного року випадків грипу в районі не зареєстровано 2016 рік – 54 випадки),  показник на 100 тис. населення 219,5 за 10 місяців 2016р. Зареєстровано 2 випадки смерті від грипу, показник 8,2 на 100 тис. населення за аналогічний період 2016 року.

Головний спосіб попередити грип – вакцинуватися. Відповідно до національного законодавства, щеплення проти грипу не входять до національного календаря щеплень, а відтак, вакцини проти грипу не закуповуються за кошти державного бюджету. МОЗ уже перереєстрував чотири вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону.

Це вакцини: ІНФЛУВАК(Нідерланди),  ІНФЛУЕНЗА ВАКСІН (Китай), ДЖІСІ ФЛЮ (Корея), ВАКСІГРИП (Франція). За даними ВООЗ, в 2017-2018 епідсезоні Україною ходитимуть три віруси: A/Michigan/45/2015 — форма свинячого грипу, A/Hong Kong/4801/2014 року – курячий грип і B/Brisbane/60/2008.

Як уберегтися від грипу:

  • уникати контакту з людьми, у яких є прояви хвороби;
  • якщо у людини є симптоми грипу, необхідно перебувати від нього на відстані не менше двох метрів;
  • обмежити відвідини місць великого скупчення людей;
  • часто провітрювати приміщення;
  • часто мити руки з милом;
  • не доторкатися до очей, носа або рота немитими руками;
  • уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривати ніс і рот при чханні і кашлі одноразовою серветкою, яку після використання одразу ж потрібно викинути;
  • повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
  • уникати переохолодження.

Вакцинація від грипу не працює проти інших ГРВІ – аденовірусної інфекції, парагрипу, риновірусної інфекції, респіраторно-синтиціального вірусу і так далі. Однак і вони можуть призвести до ускладнень при неправильному режимі лікування.