Районна газета

ДО УВАГИ ОСІБ, УПОВНОВАЖЕНИХ НА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ!

З 01.01.2018 року розпочався черговий етап електронного декларування  майнового стану та доходів фізичних осіб, який триватиме до 01.04.2018 року.

Відповідно до ст. 45 Закону України “Про запобігання корупції” суб’єкти декларування зобов’язані подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2017 рік за формою, що визначена Національним агентством.

Неподання декларації, несвоєчасне подання та подання недостовірної інформації - карається законом.

Відповідно до статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн.).

Повторне вчинення - протягом року після накладенння адміністративного стягнення за такі ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн.), з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

 Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відповідно до статті 366-1 Кримінального кодексу України передбачає   у такому випадку штраф  від двох тисяч п'ятисот до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян (42500-51000 грн.), громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною  діяльністю на строк до трьох років.