Районна газета

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

Нормативно-правові документи:

 

 
 

БАЙДУЖІСТЬ МАТЕРІ НАТКНУЛАСЯ НА ПРИПИСИ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ

В Путивльському районі мати перестала піклуватися про свого сина та заборгувала йому значну суму аліментів

Таку її поведінку зупинили норми закону #ЧужихДітейНебуває, відповідно до яких державним виконавцем до жінки були застосовані постанови про встановлення тимчасових обмежень, в тому числі й щодо виїзду за межі України, а також складено протокол про притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт.

Після того, як до суду були направлені матеріали про притягнення матері до адміністративної відповідальності за несплату аліментів, нею були сплачені кошти у розмірі 14 тисяч гривень.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

1) несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання;
- тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин;
2) несплата аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання
- тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин;
3) повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті 
- тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.

#MinJust4U #ЯМП#ВідповідальнеБатьківство #ДВС_діє

ПРАЦЮЄМО РЕЗУЛЬТАТИВНО – ВІДПОЧИВАЄМО АКТИВНО

Вміючи не тільки результативно працювати, а й активно відпочивати, фахівці юстиції долучилися до змагань з міні-футболу на Кубок голови ради адвокатів Сумської області

Так, на ігровому полі Сумського державного аграрного університету зустрілися команди юстиції Сумщини, патрульної поліції, Ковпаківського районного суду, спілки адвокатів, юридичного факультету господарів футбольного поля та 93-ї механізованої бригади ЗСУ.

Змагання пройшли в емоційній, дружній та безкомпромісній боротьбі. Варто зазначити, що активна та мотивуюча підтримка уболівальників надавала команді юстиції додаткових сил та енергії, які стали у нагоді в змаганні з суперниками.

#MinJust4U

НА ГЛУХІВЩИНІ ПРОВЕДЕНА УРОЧИСТА РЕЄСТРАЦІЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ

Працівники юстиції Глухівщини провели обряд урочистої реєстрації народження маленької зірочки Заріни

У святковій атмосфері спеціалісти привітали новоспечених та щасливих батьків Яну та Прохора з поповненням у родині та урочисто вручили їм документ про народження дівчинки. Варто зазначити, що цією послугою, яка запроваджена Міністерством юстиції України, можуть скористатися всі бажаючі. Адже батькам так хочеться, щоб ця найважливіша подія у сім’ї – народження дитинки – запам’яталась родині на все життя. 

Нехай маленька жителька Сумщини Заріна стане світлом життя батьків, приносячи море радості й позитиву, а зростає нехай здоровою і коханою у мирній країні.

Кохайтеся! А про документи подбає Мін’юст!

#MinJust4U

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ СТАЮТЬ ДЖЕРЕЛОМ ЗАРОБІТКУ ДЛЯ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Завдяки притягненню батька на Білопільщині до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт за несплату аліментів, сину почали надходити кошти. Перший розмір виплати склав тисячу гривень. Кошти будуть надходити й надалі, оскільки батька притягнуто до 120 годин суспільно корисних робіт

До речі, законодавством передбачено, що всі зароблені боржником на суспільно корисних роботах кошти перераховуються на користь дитини.

Водночас, законом #ЧужихДітейНеБуває до неплатників аліментів передбачено застосування ряду суттєвих обмежень, до яких належить:

- заборона виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати;

- штрафні санкції від 20% до 50% від суми боргу;

- суспільно корисні роботи;

- арешт та продаж активів майна боржника
Такі обмеження спрямовані на те, щоб діти стали більш захищеними, а батьки – відповідальними. І врешті-решт таке явище, як заборгованість по аліментам, буде подолане.

#MinJust4U #ЯМП#ВідповідальнеБатьківство #ДВС_діє