Районна газета

ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЕКТ «Я МАЮ ПРАВО!»

Нормативно-правові документи:

 

 
 

БЕЗКОШТОВНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Доброго дня! Мене звати Ірина, я «вимушена переселенка» з Донецької області. Понад два роки проживаю у місті Хмельницький і за цей час жодного разу не зверталася до лікарів, проте наразі маю таку потребу. Поясніть будь ласка, що мені, як внутрішньо переміщеній особі, необхідно зробити, щоб стати на облік у місцевій лікарні.

Ірина Завальська

ПІДРОСТАЮЧОМУ ПОКОЛІННЮ ПРО ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ

Фахівці юстиції Сумщини у своїй діяльності завжди звертають увагу на підростаюче покоління та залучають дітей до правопросвітницьких заходів. Так, впроваджуючи загальнонаціональний проект «Я МАЮ ПРАВО!», юристи завітали до Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7

Зі школярами правники провели нестандартну зустріч, під час якої учнів 5 класів ознайомили з основними правами та обов’язками дітей за допомогою мапи, яку вони під керівництвом фахівців юстиції самостійно малювали на асфальті. Так, присутні дізнались, що мають право на життя, любов та піклування, повноцінне харчування, освіту, медичну допомогу, відпочинок, захист від насильства та інше (більше інформації за посиланням – https://pravo.minjust.gov.ua/ua).

Цікавою та пізнавальною була подорож правовими знаннями, а вдячні відгуки та щирі посмішки школярів зазначили в котрий раз про необхідність таких заходів.  

ПРОТИДІЄМО БУЛІНГУ: ПОЄДНАЛИ СЛОВА ПРАВА І ЕМОЦІЇ СПЕКТАКЛЮ

Юстиція Сумщини продовжує інформаційну діяльність на актуальну тему протидії булінгу. Словом правовим і емоціями спектаклю цього разу спілкувалися із школярами в Охтирці.

Партнером обласної юстиції в правопросвітництві став відомий родинний театр Нянькіних. Упродовж його гастрольного туру містами Сумщини з виставою «Чужий», фахівці юстиції інформують юних глядачів про те, що в Україні питання булінгу чітко окреслені у законодавстві. Види булінгу, відповідальність за цькування у шкільному колективі, приклади з реального життя – старшокласники уважно слухали правову інформацію. У кінці виступу дітей запросили до діалогу після перегляду вистави.

І спілкування продовжилося, охтирські школярі ділилися своїми історіями, особливо всім цікаво як протистояти кібербулінгу.

«Співпраця з творчим колективом – родинним театром Нянькіних, відкрила для нас новий, наповнений емоціями і враженнями канал комунікації, – говорить керівник обласної юстиції Ірина Свистун. – Хвилини перед виставою ми наповнили змістовною інформацією, щоб ще раз звернути увагу дітей, учителів, батьків, що явище булінгу, на жаль, є, і тільки спільно ми можемо його здолати».

АБИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ОНУЧКУ, МЕШКАНКА СУМЩИНИ СТЯГУЄ АЛІМЕНТИ З ВЛАСНОЇ ДОНЬКИ

Мати стягує аліменти зі своєї доньки на користь її доньки – саме такими іноді бувають життєві обставини. Вирішити незвичайні та складні ситуації зі стягнення аліментів фахівцям юстиції допомагаютьсанкції закону #ЧужихДітейНеБуває

Так, на Лебединщині бабуся змушена стягувати аліменти на користь своєї онуки з жінки, яка заборгувала майже 14 тисяч гривень. Застосувавши до боржниці заходи примусу, спеціалісти юстиції з арештованого ними рахунку перерахували дитині необхідну суму.

Проте, матір не вчилася на власних помилках та надалі не сплачувала аліменти, у зв’язку з чим заборгованість по аліментах сягнула 10 тисяч гривень. Щоб розбуркати неплатницю,працівники виконавчої служби наклали арешт на майно і кошти боржниці та винесли постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання, що передбачено пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває. Після цього жінка все ж таки сіла за стіл переговорів та знайшла порозуміння зі стягувачкою – своєю матір’ю.