Районна газета

Ми рідко задумуємося про старість…

15 березня 2013 року заступник голови Недригайлівської РДА Сиротенко А.Г., директор Недригайлівського районного  територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бойко Т.М.  та завідувачка відділення соціальної допомоги вдома Звязка С.Д. відвідали пристарілих нашого району, котрі по тим чи іншим життєвим обставинам опинились на схилі своїх літ не поряд зі своїми близькими, а в далечі від своїх рідних домівок та рідних людей.

Порядок,  акуратність та продуманість найдрібніших деталей, комфорт і затишок мешканців закладу, їх добробут – це те, на чому акцентують свою увагу керівництво та працівники Синівського будинку-інтернату, і про це «говорить» кожен його закуток. Заклад постійно вдосконалюється – тут  проводять ремонти, замінюють ті чи інші деталі побуту на сучасніші, поповнюється матеріально-технічна база, медикаментозне забезпечення. Організовуються вечори, концерти для урізноманітнення  дозвілля пенсіонерів.

Так і в  цей весняний день, на прикінці тижня масляної у цьому закладі відбулося  традиційне свято  проводів зими. Для мешканців даного  закладу був проведений святковий захід. На ньому  були представлені художні номери на тему минаючої зими, які підготували працівники сільського клубу с. Синівка. Також пристарілі мали можливість почути зворушливе декламування вірша мешканканки будинку-інтернату. В центрі святкової кімнати були розміщені столи з традиційними стравами, притаманними  даному  святу Масляної- млинці. Були представлені більше 20 видів майстерно оформлених  кулінарних витворів. По закінченню   заходу   відбувся  обід, на якому мешканці будинку-інтернату  мали змогу  скуштувати   святкові млинці. Так, як такі будинки-інтернати існують, то є і люди, які доглядають  за  знедоленими. За службовим обов”язком, але без душі в такій службі не обійтись. З черствим сердцем тут працювати неможливо. Потрібно багато сил і терпіння в спілкуванні зі старенькими людьми. Але ж за свою доброту і зусилля працівники отримують неймовірну вдячність від людей, котрі так потребують  сторонньої допомоги.

Не треба бути чарівником, щоб творити чудеса. Достатньо зробити хоч трішки, бо для цих людей просте слово, якийсь маленький знак уваги є справжнім щастям. Кожна сільська і селищна рада нашого району не забуває про своїх  земляків, котрі живуть в будинку для пристарілих. Були передані пакунки  з подарунками для  бабусь та   дідусів, як   вісточку з рідного краю.

Відвідавши своїх колишніх односельчан, які мешкають у будинку-інтернаті, розпитували як їхні справи та вкотре переконались– кращого місця для самотньої старості годі й вигадати.

 Директор терцентру Т.М. Бойко