Районна газета

Територіальна державна інспекція з питань праці у Сумській області інформує про стан дотримання законодавства про працю на території Сумської області

Про стан дотримання законодавства про працю на території

Сумської області

Територіальна державна інспекція з питань праці у Сумській області в межах повноважень і в рамках юридичних процедур у 2013 році провела 1266 перевірок, що на 18% більше у порівнянні з минулим роком. З них, 28% планових, 16% - за дорученням Держпраці України, 13% - за пропозицією правоохоронних органів, 6% - за пропозицією місцевих органів влади, 13% - за зверненням заявника, 24% - інші ініціатори.

Під час перевірок державними інспекторами праці виявлено 2728 порушень трудового законодавства, зокрема з питань оплати праці – 64%, робочий час і час відпочинку – 19%, з питань порядку ведення трудових книжок – 4%, трудових договорів – 4%, інші порушення законодавства про працю -9%.

До правоохоронних органів передано 56 матеріалів перевірок, в яких встановлено грубі порушення трудового законодавства. З них:

-  притягнуто до кримінальної відповідальності – 8;

- винесено повідомлень про підозру – 15;

- направлено справ до суду - 15.

За результатами перевірок суб’єктів господарювання складено та передано до суду  721 протокол  про адміністративні правопорушення, по яких судами винесено 668 рішень щодо адміністративної відповідальності, з них:

-  з накладенням штрафних санкцій – 399;

-  з оголошенням усного зауваження – 177;

- за відсутністю складу адміністративного правопорушення – 53;

- закрито за інших обставин – 39.

За наслідками перевірок державним інспектором праці внесено 921 припис, за виконанням яких встановлено контроль. За невиконання вимог припису 80 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно ст. 188-6 КУпАП

Середній розмір штрафу, що накладається державними інспекторами праці складає 1059,1 грн. при максимальному 1360 грн., в той час як судами накладається 513,3 грн. при максимально можливому – 1700 грн.

За результатом розгляду протоколів про адміністративне правопорушення судами на підставі ст. 22 КУпАП прийнято рішення, якими звільнено правопорушників від адміністративної відповідальності обмежившись винесенням усного зауваження, що на 20% більше  в порівнянні з минулим роком.

Довідково повідомляємо, що за даними Міністерства соціальної політики України:

- якщо врахувати кількість суб’єктів господарювання, які наразі є в Україні, то наявне число інспекторів праці зможе перевірити їх  лише 1 раз за 36 років;

- на 20 безробітних в Україні припадає 1 працівник центру зайнятості, тоді як на 20 тисяч працюючих – 1 працівник інспекції;

На сьогодні в області налічується 77 тисяч суб’єктів господарювання,з яких інспекцією перевірено 1091 суб’єкт, що складає 1,4%.

На території Недригайлівського району у продовж 2013 року посадовими особами Територіальної державної інспекції з питань праці проведено 4 перевірки додержання трудового законодавства, з яких 2 – за пропозицією правоохоронних органів. У 4 роботодавців району виявлено 20 порушень трудового законодавства, зокрема, з питань оплати праці – 13, робочого часу та часу відпочинку – 1, оформлення трудових договорів – 3, порядку ведення трудових книжок – 1, матеріальної допомоги – 1, страхових виплат – 1. За результатами перевірок державним інспектором праці внесено 4 приписи, за виконанням яких встановлено контроль. До кожного порушника трудового законодавства вжито заходів реагування, передбачених чинним законодавством.

До правоохоронних органів спрямовано матеріали 1 перевірки для прийняття рішення згідно зі ст. 214 КПК України про притягнення винних посадових осіб до кримінальної відповідальності.

Відповідно до повноважень державними інспекторами праці вживаються заходи щодо притягнення винних посадових осіб до дисциплінарної відповідальності. Упродовж 2013 року внесене одне таке подання.