Районна газета

ТУРИСТИЧНИЙ ЗЛІТ 2018 РОКУ

Традиційно, кожного року на території Недригайлівського району проходить туристичний зліт молоді

 Цього року відкритий районний туристичний зліт молодіжних команд відбувся 10-12 серпня на території Коровинської сільської ради. Участь у зльоті взяли 8 команд районів, міст та організацій  Сумської області, а саме: 2 команди Недригайлівської ОТГ: «Мамонт» та «Оба-на», «Капітошка» Коровинська ОТГ, «Айболіт» КЗ Недригайлівський районний центр ПМСД, «Адреналін» Недригайлівська ЦРЛ, «Ромни» м. Ромни, «Сильна Шостка» м.Шостка, «Буринь» Буринський район.

День заїзду для туристів хоч і пройшов напружено, але сьогодні згадується з усмішкою та захопленням. Учасники змагань розміщувалася у наметах, заготовляли дрова та воду, розкладати кострові приладдя для приготування їжі, туристичне обладнання: ліхтарики, компаси, карімати, ремонтний набір, вогнегасник, аптечку. Команда КЗ Недригайлівського районного закладу ПМСД «Айболіт» навіть висадили квіти.

На урочистому відкритті учасників змагань привітали голова Недригайлівської районної державної адміністрації Сергій Панченко та Коровинський сільський голова  Сергій Шило. Для всіх присутніх приємною несподіванкою стало виконання Сергієм Шило та Сергієм Панченком музичних привітань, що приголомшило всіх присутніх своєю мелодичністю та прекрасним виконанням. Відкриття зльоту традиційно закінчилося підняттям представниками Коровинської ОТГ  – прапора України.

В цей же день на учасників чекали змагання з волейболу, що проходили поза конкурсною програмою, в результаті І місце – команда «Буринь» Буринського району, ІІ місце – команда «Мамонт» Недригайлівська ОТГ, ІІІ місце виборили організатори зльоту.

Наступний конкурс – це розпалювання багаття. На майданчику були встановлені з обмеженою висотою 8 вогнищ, на визначеній висоті була закріплена капронова мотузка,  учасники використовуючи лише матеріали, що можна знайти та заготовити лише на природі, підпалили свої багаття, попередньо опустивши коробочку сірників у посудину з водою і кращими стали: І місце – команда «Ромни» м. Ромнів, ІІ місце – команда «Сильна Шостка» м.Шостка, ІІІ місце – «Айболіт» КЗ Недригайлівський районний центр ПМСД.

А надвечір на команди та гостей, що завітали на змагання, стартував конкурс представлення команди. Зі сцени лунали пісні, танці, кожна з команди-учасниці намагалися стати кращими та оригінальнішими, суддям було важко визначати переможців та призерів, та конкурс є конкурс і в результаті – І місце – команда «Айболіт» КЗ Недригайлівський районний центр ПМСД, ІІ місце – команда «Адреналін» Недригайлівської ЦРЛ, ІІІ місце - команда «Капітошка» Коровинської ОТГ.

Молодіжна дискотека, під керівництвом Сумських ді-джеїв, лунала на березі р. Сули до пізньої ночі.

А зранку на команди вже чекав складний конкурс «Туристична естафета», тут була і навісна переправа через річку, і переправа по вірьовці з перилами, і траверс схилу, і спуск по схилу, і підйом по схилу, і переправа по колоді, і переправа за допомогою жердини, і в’язання вузлів. Кращими стали: І місце – «Сильна Шостка» м.Шостка, ІІ місце – команда «Мамонт» Недригайлівська ОТГ, ІІІ місце – команда «Буринь» Буринський район.

Після напруженої боротьби в лісовому масиві на команди чекали представники КУ СОР «Сумського обласного центру відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання»на чолі з директором Едуардом Пінчуком, які провели змагання з лазертагу.

Також команди змагалися поза заліком у грі з міні-футбол: І місце – команда «Мамонт» Недригайлівської ОТГ, ІІ місце – команда «Оба-на» Недригайлівської ОТГ, ІІІ місце – команда «Адреналін» Недригайлівської ЦРЛ.

Цього року надвечір в конкурсі «Сюрприз» учасників чекало завдання розповіді – репортажу про цьогорічний туристичний зліт молодіжних команд та особисті враження про нього. Кращими стали: І місце – команда «Айболіт» КЗ Недригайлівський районний центр ПМСД, ІІ місце – «Мамонт» Недригайлівська ОТГ, ІІІ місце – «Капітошка» Коровинська ОТГ.

А коли на вулиці глуха настала ніч – в лісовому масиві засвітилися десятки ліхтарів – розпочалося нічне орієнтування. Команда у складі 3 чоловіків, з них не менше 1 жінки, по темряві, з допомогою карти визначали 5 контрольних пунктів, що були розташовані на території 1000 кв.м. На дорозі до перемоги учасників зупиняли і пеньки, і рів, і ями, та переможці та призери досягли свого фінішу і стали найкращими, а саме: І місце – «Сильна Шостка» м. Шостка, ІІ місце – «Капітошка» Коровинська ОТГ, ІІІ місце – команда «Мамонт» Недригайлівська ОТГ. По закінченню дня на всіх присутніх чекала святкова дискотека.

Третій день був днем підведення підсумків конкурсу «Кращий туристський табір»: І  місце – «Айболіт» КЗ Недригайлівський районний центр ПМСД, ІІ місце – «Адреналін» Недригайлівська ЦРЛ, ІІІ місце – «Капітошка» Коровинська ОТГ та суддівством ще одного конкурсу «Туристична газета», в якому кращими стали І місце – команда «Мамонт» Недригайлівська ОТГ, ІІ місце «Буринь» Буринський район, ІІІ місце – «Айболіт» КЗ Недригайлівський районний центр ПМСД.

За три дні учасники зустрілися зі старими товаришами, знайшли нових друзів, відпочили та отримали потужний заряд позитивних емоцій. Два дні пройшли у напруженій боротьбі  за перемогу, але це було весело і атмосфера у таборі була дружньою.

Захід проводився за підтримки управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації, Недригайлівської районної державної адміністрації, Коровинської сільської ради,  з метою розвитку спортивного та оздоровчого туризму, як виду активного відпочинку дітей, пропаганди здорового способу життя, залучення до занять туризмом. Гарний  та позитивний настрій дали змогу всім учасникам зльоту відпочити, позмагатись, розважитись.

Після завершення змагань настав час підбивати підсумки. На святковій лінійці вишикувалися усі команди в очікуванні результатів. Перший заступник голови Недригайлівської районної державної адміністрації  Олексій Васильченко, відзначив високий рівень підготовки команд і вручив переможцям та учасникам заслужені нагороди: грамоти, кубки та медалі. За перемогу у окремих видах програми команди були також нагороджені грамотами та кубками, за змагання з волейболу та міні-футболу – грамотами та подарунками.

За підсумками змагань, підбитими суддівською бригадою місця розподілилися наступним чином:

 І місце – команда «Сильна Шостка» м. Шостка;

ІІ місце – команда «Айболіт» КЗ Недригайлівського районного центру ПМСД;

ІІІ місце – команда «Мамонт» Недригайлівської ОТГ;

4 – команда «Капітошка» Коровинської ОТГ;

5 – команда «Ромни» м. Ромни;

6 – «Адреналін» Недригайлівська ЦРЛ;

7 – «Буринь» Буринський район;

8 – «Оба-на» Недригайлівська ОТГ.

З надією на те, що наступного року ми обов’язково зустрітися знову учасники і гості, прибравши за собою місце таборування, попрощалися одне з одним і відбули додому.

Отже, якщо ви полюбляєте активний відпочинок, велику компанію та розваги, готуйтеся до наступного туристичного зльоту.

 А відбудеться він у липні - серпні 2019 року!