Районна газета

В НЕДРИГАЙЛІВСЬКОМУ РАЙОНІ СТВОРЕНІ УМОВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ, САМОРЕАЛІЗАЦІЇ ТА ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ МОЛОДІ

На апаратній нараді при голові Недригайлівської райдержадміністрації 17 квітня, розглянули хід виконання районної цільової комплесної програми «Молодь Недригайлівщини на 2016-2020 роки»

Завідувач сектору у справах молоді та спорту Недригайлівської райдержадміністрації Оксана КУЧЕРЕНКО зазначила, щометою Програми є створення системи всебічної підтримки громадянської активності молоді, спрямованої на самовизначення і самореалізацію, формування необхідних для цього правових, гуманітарних та економічних передумов, надання соціальних гарантій шляхом консолідації зусиль місцевих  органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, бізнес сектору для проведення серії спільних заходів, направлених на самореалізацію молоді.

З метою підтримки творчої та обдарованої молоді в районі забезпечується проведення дитячих, молодіжних олімпіад, конкурсів, фестивалів, виставок творчих робіт учнівської та студентської молоді. Збережено клубні формування, дитячі і молодіжні гуртки самодіяльної художньої творчості. З метою пропагування кращих здобутків національної культурної та духовної спадщини проведено ряд заходів, фестивалів, молодіжних програм та свят.

Постійно проводяться молодіжні культурно-просвітницькі акції: семінар для молоді, яка перебуває на обліку у центрі зайнятості на тему «Як жити у світі у світі, де є ВІЛ СНІД», проведено районний фестиваль «Повір у себе, і в тебе повірять інші.

З метою патріотичного виховання молодого покоління організовано та проведено спартакіаду серед допризовної молоді. Найкращі учасники, що показали високі результати у видах змагань візьмуть участь в обласній спартакіаді допризовної молоді у квітні місяці, де будуть захищати честь Недригайлівського району.

Широко використовується у встановленому порядку державна символіка, з метою виховання у молоді поваги до державних символів України.

Традиційно до заходів щодо святкування Дня Перемоги, Дня Соборності, Дня Конституції, дня Державного Прапора, Дня Незалежності та інших державних свят та пам’ятних подій, пов’язаних зі становленням української держави залучаються учні та молодь району.

Запроваджено проведення акцій «Молодь за здоровий спосіб життя», співпраця з молодіжними та фізкультурно-спортивними громадськими організаціями.

Проводиться робота щодо запобігання бездоглядності та утвердження здорового способу життя серед неповнолітніх.

З метою пропаганди здорового способу життя проведено: засідання «круглого столу» на тему: «Антитуберкульоз» до всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, акцію «Молодь проти туберкульозі» для неповнолітніх та молоді, які звільнились з місць позбавлення волі або засуджені до покарань не пов'язаних з позбавленням волі.

Заради активізації формування позитивної мотивації здорового способу життя, усвідомлення важливості розумного ставлення до свого здоров'я, узагальнення уявлення про шкідливий вплив алкоголю та наркотиків на організм людини, проведено акцію «Не палити та стати переможцем» до Всесвітнього Дня боротьби з тютюнопалінням.

Обов’язково слід зазначити, що задля організації змістовного відпочинку, зміцнення дружніх зв’язків молоді Сумської області 28-30 липня 2107 року на території Коровинської сільської ради Недригайлівського району проведено обласний туристичний зліт молоді.

Постійно з відповідальними установами та організаціями проводиться робота щодо організації профорієнтанційної роботи серед молоді. Так в минулому році 32 учні ДПТНЗ «Недригайлівського вищого професійного училища» мали змогу і пройти виробничу практику і відпочити в європейській країні – Болгарії. В поточнму році також планується аналогічна поїздка

Проводиться сприяння соціальній адаптації та підтримці підприємницьких ініціатив молоді, забезпечення сприяння працевлаштування молоді, яка вперше шукає роботу, соціально незахищених верств населення, дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.

На даний час в Недригайлівському районі активно проходить благодійна акція «Серце до серця» 2018 року для закупівлі дитячого обладнання для слуху.