Районна газета

НА КОЛЕГІЇ РОЗГЛЯНУТО ПИТАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ОСІННЬО-ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ ТА ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ «ПРАВОПОРЯДОК НА 2016-2020 РОКИ»

18 вересня відбулося чергове засідання Недригайлівської райдержадміністрації на якому було розглянуто два питання - стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років та хід виконання Районної комплексної програми «Правопорядок на 2016-2020 роки»

По першому питанню доповів начальник відділу архітектури, будівництва, житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення управління розвитку сільських територій Недригайлівської райдержадміністрації Микола ДЯДЧЕНКО, який зазначив, що підготовка об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років практично завершується.

Підприємствами та організаціями району, виконкомами сільських і селищних рад проведені засідання комісій, штабів та виконкомів, на яких затверджені заходи щодо підготовки до роботи в осінньо-зимовий період і які знаходяться в стадії завершення.
У наявності оперативні плани спільних дій по локалізації можливих аварій на системах тепло- водопостачання та водовідведення в осінньо-зимовий період.
Відповідна робота по підготовці до осінньо-зимового періоду проведена в соціальній сфері.
Відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту Недригайлівської районної державної адміністрації з метою підготовки до нового опалювального періоду були розроблені відповідні заходи.
На балансі відділу одна модульна котельна на природному газі з котлами «Хорст 80» загальною потужністю 320 кВт Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. та топкова Тернівської школи мистецтв - будівля та топкова підготовлені до нового опалювального періоду. Вузол обліку природного газу Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов повірку та встановлений, проведена повірка газових сигналізаторів та манометрів. Заключені угоди на технічне обслуговування вузла обліку газу, газового обладнання та шафної установки.
Забезпеченість дровами Засульського ДНЗ складає 110%, по Тернівському ДНЗ - 80% та по Курманівському ДНЗ забезпеченість дровами складає 100 % від потреби.
Укладені угоди на 2019 рік: на постачання електричної енергії з ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» та на постачання природного газу з ТОВ «УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП».
Для Тернівської школи мистецтв потреба в паливі складає 30 т торфобрикетів та 38 м3 дров, згідно кошторисних призначень - 98,0 тис. грн. завезення дров та торфобрикетів розпочнеться у поточному місяці.
Акти готовності Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Тернівського ДНЗ до опалювального періоду 2019-2020 років будуть підписані після проходження навчання відповідальних працівників з «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж».
До мережі закладів культури Недригайлівського району входять 10 клубних закладів, 7 бібліотек та 1 школа мистецтв. Усього на балансі 18 приміщення закладів культури, із них будуть опалюватися всі приміщення.
Капітального ремонту потребує Тернівський СБК. По топкових закладів культури проведені косметичні ремонти.
Заборгованость за спожиту електричну енергію та природний газ відсутня.
ДПТНЗ «Недригайлівське вище професійне училище» проведено заміну системи опалення у навчальному корпусі, лабораторії електромонтерів, роздягальні та гуртожитку. Проведено заміну віконних блоків у будівлях начального закладу в кількості 22 шт. Також проведені поточні ремонти в кабінетах та загально-побутовому корпусі. На виконання цих робіт витрачено 886 000 гривень позабюджетних коштів. Котельня закладу, яка знаходиться в оренді і працює на твердому паливі підготовлена до нового опалювального сезону. Укладені необхідні договори на постачання енергоресурсів.
Заборгованість за газ і електроенергію відсутня.
Мережа лікувально-профілактичних закладів району складає 32 приміщення, в тому числі центральну районну лікарню, 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 24 ФАП і ФП. З них: центральна районна лікарня забезпечена централізованим теплопостачанням, 1 амбулаторія загальної практики сімейної медицини та 2 ФП (Білоярське, Козельне) на газовому опаленні, 5 закладів (Перетічки, Віхове, Маршали, Мухувате, Хоружівка) на електричному опаленні, 2 ФП розміщені в приміщеннях сільських рад і опалюються централізовано, решта закладів опалюються дровами. По центральній районній лікарні план заходів з підготовки приміщень до роботи в опалювальний період виконано в повному обсязі, а саме проведено обстеження опалювальної системи, промивку системи теплопостачання, утеплення вікон, гідравлічне випробування трубопроводу та системи опалення закладу, а також проведене пробне випробування системи опалення. Лічильники тепла і води повірені у червні 2017 року термін повірки дійсний до 02.06.2021 року. Заборгованості за спожите тепло перед ТОВ «Екотепло» центральна районна лікарня не має.
Уся документація для підписання актів готовності підготовлена в повному обсязі і буде підписана в інспекції Держенергонагляду після завершення організаційних заходів пов’язаних з реорганізацією інспекції Держенергонагляду.
З метою підготовки до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років по КНП «Недригайлівський районний центр ПМСД» були затверджені заходи. Для забезпечення паливом в осінньо-зимовий період сільських закладів охорони здоров’я передбачено 291,7 тис. грн.
Станом на 09.09.2019 року при потребі 439 м3 дров, заготовлено 389,31 м3, що становить 88,7 % від потреби. Укладено договір з ДП «Роменське лісове господарство» на поставку дров. Проведено заміну дверних блоків у ФП с. Комишанка на суму 12,1 тис. гривень та встановлено металопластикові віконні блоки на суму 29,4 тис. грн. Завершено капітальний ремонт фасаду будівлі амбулаторії ЗПСМ смт Терни, вартість проекту 1103,9 тис. грн. Проведено технічне обслуговування димових та вентиляційних каналів на суму 0,5 тис. грн. та повірку газоаналізаторів на суму 0,5 тис. грн.
Проводиться підготовка до осінньо-зимового періоду в КП «Недригайлівводосервіс». Відповідно до розроблених заходів постійно проводиться санітарний аналіз якості питної води. Державною екологічною інспекцією у Сумській області у поточному році було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємством. Були відібрані проби питної води, досліджені проби стічних вод, а також проби ґрунту на полігоні твердих побутових відходів. Всі показники відповідають нормативам ГДС забруднюючих речовин. Вода в водогоні теж відповідає всім санітарним нормам.
Проводиться утеплення, та ремонт пічного опалення побутових приміщень очисних споруд та каналізаційно-насосної станції по вул. Горького.
У опалювальних приміщеннях КП установлено твердопаливні котли.
У зв’язку з тим, що підприємством природний газ для опалення не використовується, за опалювальний період економія коштів складає близько 90 тис. гривень. Відремонтовано покриття даху на очисних спорудах та центральної КНС. Продовжуються ремонтні роботи на КНС вул. Ювілейна.
Згідно розроблених та затверджених заходів з підготовки підприємства до осінньо-зимового періоду проводиться очистка та ревізія водоканалізаційних колекторів, заплановано заміну 24 люків на водоканалізаційних колекторах. Проведено ремонт засувок на водопровідній мережі. Очищено від мулу компактних установок на очисних спорудах ВПУ в кількості 2 шт. Відремонтовано напірний колектор центральної насосної станції. Замінено насосний агрегат СД-50/56.
Придбано та замінено насосне обладнання КНС по вул. Ювілейній. Придбано та установлено насос на КНС по вул. Олега Кошового.
Станом на 01.09.2019 року субсидіями на житлово-комунальні послуги користується 543 сім'ї району. У жовтні місяці управлінням праці та соціального захисту населення буде здійснюватись призначення субсидії на опалювальний період з 16 жовтня 2019 по 15 квітня 2020 року.
У поточному році для надання населенню субсидій на житлово-комунальні послуги передбачено кошти в сумі 34369,7 тис. грн., з початку року нараховано субсидій організаціям, що надають житлово-комунальні послуги на суму 7771,6 тис. грн. Житлова субсидія населенню надається у грошовій безготівковій (з 01.01.2019) та готівковій (з 01.02.2019) формі. Загальна сума субсидій, яка була врахована в щомісячних реєстрах отримувачів субсидії, за період з січня по серпень поточного року становить: в безготівковій формі – 587,0 тис. грн., в готівковій – 17380,8 тис. гривень.
Для надання населенню району субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу в бюджеті на поточний рік передбачено 2782,4 тис. гривень.
З початку року управлінням праці та соціального захисту населення готівкову субсидію призначено 481 сім’ї на загальну суму 1347,5 тис. гривень, з них кошти отримали 457 сімей. Середній розмір субсидії на тверде паливо та скраплений газ в розрахунку на одну сім’ю складає 2802 гривні. Заборгованість становить 18,9 тис. гривень.
У 2019 році для надання житлово-комунальних послуг населенню пільгових категорій передбачено 4859,4 тис. гривень та на надання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу – 360,0 тис. гривень.
Станом на 01.09.2019 року заборгованість за надані житлово-комунальні послуги пільговій категорії населення перед підприємствами складає 101,0 тис. гривень. Заборгованість по твердому паливу та скрапленому газу становить 11,4 тис. гривень.
Проводиться підготовка до проходження осінньо-зимового періоду по філії «Недригайлівський райавтодор». При недостатньому фінансуванні дорожньої галузі проводиться поточний ремонт дорожньої техніки за кошти отримані на об’єктах інших замовників, проводиться підготовка виробничих приміщень та котельні. Проблемні питання: повна відсутність паливно-мастильних матеріалів, відсутність коштів на придбання акумуляторів та запасних частин для техніки. Філією до відділу експлуатації ДП «Сумський облавтодор» 02.08.2019 року подано заявку у якій викладені проблемні питання по підготовці філії до роботи в осінньо-зимовий період. На сьогодні в наявності залишок з минулого року 40 т протиожеледних матеріалів. У 2019 році заготовлено 1500 т піску та 69 т технічної солі. Потреба на новий осінньо-зимовий період становить 1000 т піску та 210 т технічної солі.
Готується до проходження осінньо-зимового періоду станційно-лінійна дільниця № 3 (смт Недригайлів) РЦТ № 314 м. Ромни Сумської філії ПАТ «Укртелеком». З метою забезпечення безперебійної роботи центральної АТС згідно нормативів мається 16-ти годинний запас палива.
У осінньо-зимовий період 2019-2020 років сільськогосподарськими підприємствами району планується утримувати велику рогату худобу в 10 приміщеннях, свиней в одному приміщенні, птицю в 8 приміщеннях. Станом на 01.09.2019 року у тваринницьких приміщеннях проведено робота по очищенню від гною, виконаний ремонт, частково побілка та дезинфекція. До постановки тварин на зимове стійлове утримання всі приміщення будуть підготовлені в повному обсязі
В цілому основні види робіт по підготовці до осінньо-зимового періоду 2019-2020 років, як по закладах бюджетної сфери району так і в галузі житлово-комунального господарства виконані.
По другому питанню виступив головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи відділу юридичного забезпечення та комунікацій з громадськістю апарату Недригайлівської районної державної адміністрації Петро КОЛОУСОВ.
З інформації виступаючого, протягом 8 місяців 2019 року робота Недригайлівського відділення поліції Роменського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області спрямовувалася на протидію, попередження та розкриття кримінальних правопорушень, в тому числі вчинених проти особи, власності, організованої злочинності та корупції, правопорушень у бюджетній сфері, злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, зброї, протидію дитячій злочинності. Вживались заходи щодо належного забезпечення правопорядку в місцях проведення масових заходів, захисту прав і свобод, законних інтересів, життя і здоров'я громадян.
У 2019 році до Недригайлівського відділення поліції надійшло 2109 заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що на 113, або на 5,3 % більше порівняно з аналогічним періодом минулого року ( 2018 - 1906), з числа зареєстрованих заяв та повідомлень 172 з ознаками кримінального правопорушення, що на 14, або на 8,1 % менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (2018 - 186).
Вжитими заходами та спільними зусиллями спрямованими на боротьбу зі злочинністю протягом 8 місяців 2019 року не допущено незаконних заволодінь транспортними засобами (2018 - 2). В той же час викликає занепокоєння скоєння шахрайств з 10 (2018) до 12 (2019), що свідчить про неналежну співпрацю поліції з громадськістю в частині інформування про вчинені кримінальні правопорушення, а саме громадяни, які стали жертвою шахраїв в більшості випадків телефонують до поліції через тривалий час після вчиненого злочину, що в свою чергу не дає можливості належним чином реагувати на кримінальне правопорушення та затримання злочинців по гарячих слідах. Занепокоєння в даному напрямку викликає також інформування громадянами до поліції у разі встановлення підозрілих, осіб, першочергово ромської національності, транспортних засобів, першочергово тих, що здійснюють обмін валют, закуповують металобрухт, пір’я та інше. Щодо попередження та недопущення вчинення крадіжок, в тому числі з помешкань громадян, проведено ряд дієвих заходів, за результатом яких спостерігається значне зменшення зазначених злочинів.
Проведеною роботою щодо перевірки стану дотримання Правил дорожнього руху його учасниками встановлено 51 особу (2018 - 47), які допустили керування транспортними засобами у стані сп’яніння, 520 осіб, які допустили інші порушення правил дорожнього руху.
На території району сталося 58 дорожньо – транспортних пригод, що на 16 менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (2018 - 74), у яких постраждало 13 осіб (2018 - 32), загинуло 2 особи (2018 - 0), (07.07.2019 с. Хоружівка, 25.08.2019 с. Вільшана). Причиною скоєння дорожньо - транспортних пригод в більшості випадків є перевищення швидкості, порушення правил маневрування, недотримання дистанції, порушення правил проїзду перехресть.
Проведеною профілактично роботою з особами, які перебувають на обліку у відділенні поліції, виявлено 17 порушень адміністративного нагляду та встановлено адміннагляд по п. «В» 3 особам. Всього на обліку перебуває 11 осіб, які формально підпадають під дію Закону України «Про адміністративний нагляд», 3 адмінпіднаглядових, 108 осіб, які вчиняють домашнє насильство.
Вжитими заходами щодо профілактики дитячій злочинності, виявлено 2 кримінальні правопорушення вчинені неповнолітніми особами за ст. 185 КК України (крадіжка). За результатом проведених заходів спрямованих на недопущення продажу неповнолітнім особам спиртних напоїв та тютюнових виробів, порушень виявлено не було. У 2019 році притягнено до відповідальності за ст. 184 КУпАП (невиконання батьками або особами, які їх замінюють обов’язків щодо виховання дітей) 12 осіб. З метою активізації роботи в даному напрямку було проведено спільну нараду з службою у справах дітей Недригайлівської РДА та службою у справах дітей Недригайлівської селищної ради на якій розглянуто питання про організацію спільних заходів, спрямованих на попередження та недопущення вчинення кримінальних, адміністративних правопорушень неповнолітніми та відносно них. З Хоружівським центром соціально – психологічної реабілітації дітей в Сумській області про співпрацю центру з відділенням поліції, в частині належного інформування у разі вчинення правопорушень вихованцями зазначеного закладу, або відносно них. Як приклад за двома фактами зникнення неповнолітніх з центру, до поліції було повідомлено несвоєчасно (через 2 години), що не дало можливості відразу встановити місце перебування неповнолітніх осіб.
У 2019 році було проведено ряд оперативно – профілактичних відпрацювань території Недригайлівського району з метою стабілізації злочинності, а саме в період проведення оперативно - профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та профілактику правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів їх аналогів та прекурсорів було виявлено 5 наркозлочинів по ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України, із незаконного обігу вилучено наркотичну речовину «Канабіс», по ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель), вилучено рослини маку.
Вжитими заходами щодо вилучення з незаконного обігу зброї було виявлено 3 кримінальні правопорушення за ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та вилучено 15 одиниць мисливської вогнепальної зброї, відносно 32 власників зброї складено адміністративні протоколи за порушення правил придбання, зберігання та носіння зброї (3), за порядку перереєстрації зброї (29).
Відповідно до п. 3 районної комплексної програми «Правопорядок на 2016 – 2020 роки (утримання Недригайлівського відділення поліції), сільськими, селищними радами виділено кошти лише 30 тис. грн., а саме Недригайлівською районною державною адміністрацією – 10 тис. грн., Вільшанською сільською радою – 10 тис. грн., Коровинською сільською радою – 5 тис. грн., Червонослобідською сільською радою – 5 тис. грн.

Наприкінці засідання колегії до всіх присутніх звернувся голова Недригайлівської райдержадміністрації Сергій ПАНЧЕНКО, який розповів про свою нещодавню поїздку в населений пункт Побєда Новоайдарського району Луганської області, де він на запрошення командування 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади Сухопутних військ Збройних сил України, прийняв участь у заходах з нагоди 5-ої річниці вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців, де загинуло 17 військовослужбовців 27-ї Сумської реактивної артбригади, в тому числі двоє наших Героїв-земляків – Олександр ШОВТУТА та Сергій ГРИБЕНИК.

Очільник району наголосив, що ніхто з нас не має права забувати, за що віддали і продовжують віддавати свої життя українські військовослужбовці, Україна не збирається здавати жодного метру своєї території і потрібно допомагати тим, хто рятує нашу країну.